Sıkça Sorulan Sorular

HD LED Ekran

Full HD LED Ekran

Son yıllarda ve özellikle ülkemizde LED Ekran Konusunda sıkça duymaya başladığımız bir kavram HD LED Ekran. HD aslında kelime anlamı olarak yüksek çözünürlük demektir. Söylenenin aksine sadece ışık şiddeti yada HDMI giriş olmasını ifade etmez. HD görüntü alabilmek için gereken, LED ekranların pixel yoğunluğuna göre kaç m² olması gerektiğini gösteren devamı...

Neden PLS LED

Neden PLS LED

ÖNCELİKLE LED EKRAN’IN TEMEL PARÇALARINI TANIYALIM.
LED: Light Emitting Did (Işık Yayan Diyod) LED ekran ömrü için kilit önem taşır. Ayrıca LED'lerin kapsülasyon yapısında LED ekran kalitesi için de çok önemlidir. PLS LED, yüksek kalite orijinal marka yeni LED'ler kullanır. Parlaklık, renk ve dalga boyu olması gereken tüm forma ve standartlara sahiptir. Devamı...

Virtual Pixel Gerçeği!

Sanal Pixel Aldatmaca mı? Yoksa İyileştirme mi ?

Son zamanlarda büyük ölçekli elektronik LED ekran satan firmalar, özellikle güney doğu Asya ve Rusya’daki firmalar, mallarını yüksek orandaki rekabetçi pazarda öne çıkarabilmek için kendi mallarının “Virtual Pixel”(*) teknolojisini kullandığını söylemektedirler. Bu firmalar, “Virtual Pixel” teknolojisinin normal bir LED ekranın çözünürlüğünü iki katına çıkardığını iddia etmektedirler. Örneğin normal 320x240 çözünürlüklü bir LED ekranın bu teknolojiyle 640x480 çözünürlüğe sahip olması gibi.

LED ekran teknolojisindeki tüm dünya devleri (Daktronics, Opotech, Barco, Lighthouse) gerçek fiziksel piksel kullanarak büyük çözünürlüklü yeni ekranlar yaratmak konusunda çok endişeliler. Bu firmalar yeni çıkardıkları tüm ekran tiplerinde “Virtual Pixel” teknolojisini. Devamı...

Virtual Pixel ve Real Pixel Karşılaştırma Tablosu

Karşılaştırma

Her iki teknolojiyi karşılaştırabileceğiniz Tablosunu görmek için tıklayınız.

Hangi LEDi Seçmeliyiz !

LED Üreticileri

Sıcaklık Değişimleri Hassasiyet: Kötü LED chipleri, yüksek sıcaklık değişimlerine maruz kalırsa, LED ömrünü kısaltır. Ülkeye bağlı olarak, sıcaklıklar sırasıyla, yaz veya kış aylarında aşırı sıcak veya soğuk olabilir. LED kalitesi kötü ise; toplamda yüksek bedel ödeyerek satın aldığınız ekran ekonomik ömründen çok daha önce parlaklık kaybına maruz kalacaktır.
Genel Hizmet Ömrü: LED ömrü marka bazında incelendiğinde genel olaraket 50.000 ile 100.000 saat arasındadır.

LED Ömrünü azaltan faktörler;
 • 7.000 mcdnin üzerindeki parlaklıklar.
 • Eski nesil kontrol devreleri.
 • Eski nesil PCB dizaynı
 • Virtual pixel kullanımı.
 • Aşırı beyaz görüntüler.
 • Otomatik ışık seviye (ML-ABC 01) kontrolünün bulunmaması.
Yaşlanma Nedeniyle Parlaklık Azalması: Üretici firmalara göre ilk 10.000 saat sonrasında LED'lerin ne kadar parlaklık kaybına uğradığını karşılaştırmalı olarak tabloda bulabilirsiniz...

LED Ekran Seçim Tablosu

Doğru LED Ekran Seçimi

LED Ekran alırken öncelikle bilinmesi gereken; net bir görüntü alabilmek için satın almak istediğiniz ekran ebatlarının metrekare (m²) cinsinden büyüklüğüne göre, hangi pixel aralığını seçmemeniz gerektiğidir.

Bunun için kullanacağınız LED Ekran'ınızın toplam (m²) alanının Pixel yoğunluğunun minumum 43.000 gerekir. Aşağıdaki tabloyu uygun çözünürlük ve net görüntü almanız için referans olarak tabloyu kullanabilirsiniz...

Hangi Pixel Nasıl Görünüyor

Doğru Pixel Seçimi

LED Ekran almadan önce hangi Pixel LED Ekran nasıl görünüyor diye merak ediyorsanız aşağıdaki LED Ekran Örnek görüntülerini kullanabilirsiniz.

Led Ekran Led Ekran Led Ekran Led Ekran
MLO-P6 MLO-P10 MLO-P16 MLO-P20

Çevre Dostu Teknoloji

Çevreye Duyarlı

Enerji ve Veri Kabloları üzerinde bulunan antistatik halkalar sayesinde elektromanyetik parazitlerden arındırılmıştır. Çevredeki statik elektrik'den etkilenmezler. Daha az manyetik salınımında bulunur. Daha az enerji kullanımı sayesinde daha az CO² salınımı ile çevre dostudur.

ML-OP20 100m² LED Ekran;
Günde12 saat ve 365 gün çalışması esas alınarak hazırlanmıştır.
 • Geleneksel LED Ekran :127.600kg CO₂/YIL
 • Yeni Nesil LED Ekran :82.940kg CO₂/YIL

 • % 50 Enerji Tasarrufu

  A++ Energi Tasaruffu

  PLS LED yeni teknolojiler MLPD™ ; (PLS LED Precision Drive) ile , LED Ekran güç tüketiminin yanı sıra karbon emisyonlarını azaltmak için; düşük sürme voltaj (0.2V) özellikleri, enerji tasarrufu ve çevre koruma eğilime yanıt olarak, ilk düşük güç tüketimi 16-bit LED ekran sürücüsünü kullanmayı başlattı.

  Çevre koruma bilinciyle, PLS LED, MLPD™ ; ile enerji ve ve maliyet tasarrufu getiriyor. Dünya çapında yükselen elektrik ücretleri ve buna bağlı enerji tasarrufu ihtiyacı, yeni teknolojilerimiz ile tercih edilen bir LED Ekran çözümü sunuyor.

  Yeni nesil LED Ekranlarımız ile, LED Ekran modülleri daha az güç, dolayısı ile daha az ısı buna bağlı olarak da daha az egzost fanı ihtiyacı ile çalışır. LED Ekranın çalışması sırasında ısıyı, güç ihtiyacını ve manyetik gürültüyü azaltmak gerekir. Bu nedenle, MLPD™ özellikle İç Mekan uygulamaları için eşsiz bir çözümdür. Düşük sürme gerilimi ile (0.2V) daha az enerji tüketir, daha az ısınır. Bunun sonucu olarak tüm LED Ekranlarımız çok daha uzun ömürlüdür.

  MLPD™ Teknolojisi, aynı zamanda renk doğruluğu ve mevcut görsel bütünlüğü geliştirmek için tasarlanmıştır. Renk kanalları arasında zaman kaybı yaşamazksızın ve geri dönüş gecikmesinde yaşanan akımı önleyerek EMI parazitini azaltır.

  ML-OP20 100m² LED Ekran;
  Günde12 saat ve 365 gün çalışması esas alınarak hazırlanmıştır.
 • Geleneksel LED Ekran :52.745 TL/YIL
 • Yeni Nesil LED Ekran :34.250 TL/YIL

 • LINSN mi ? MCS mi ?

  Hızlı ya da Yavaş Seçim Sizin

  Standartla Yetinmekmi ? Yoksa En İyisine Sahip Olmakmı ?
  LED renkleri RGB'dir, temel renkler farklı elektrik seviyeleri kullanılarak her tonda renk üretilebilir.
  Eski teknoloji Sistemlerde fiziksel olarak, her renkde 256 seviye vardır (0-255).

    Devamı...
    LINSN MCS

  Sadece 19cm Montaj Derinliği.

  Özel Tasarım ve Ultra İnce Kabinler

  Sizlere sürekli yeni teknolojileri sunan PLS LED yepyeni bir ürün ile karşınızda. MLO-P6 Dış Mekan LED Ekran ile artık P10mm LEd Ekrandan %270 daha fazla çözünürlük elde edebileceksiniz. Gerçek HD keyfi şimdi başlıyor.

       

  LED Ekran Satın Alırken.

  Dikkat Etmeniz Gerekenler.

  Dış mekan LED Ekranlar 6.500~7.000 CMD, İç Mekan LED Ekran’lar ise 1.250-2.000 CMD aralıklarında parlaklığa sahip olmalıdır. Yüksek güçlü ve belirtilen NİT aralığının üzerindeki LED Ekran’lara yüksek maliyetler ödemeyin. Zira yeterli NİT’den daha fazla ve kullanmayacağınız parlaklık, dolayısı ile daha fazla güç tüketen, daha fazla Devamı...

  SMD LED Ekran

  SMD Kapsülasyon (Yapısal Biçim) Detayı

  Yüksek çözünürlüklü SMD LED Ekranlar ile, dar alanlarda size en net görüntüyü sağlıyoruz. Düşük m² ekranlarda bile bilgisayar sunumlarınızı, excel tablolarınızı net bir şekilde izlemenizi sağlayan, en yüksek çözünürlüğe sahip ve çok hızlı kurulum imkanı sağlayan ürünümüzle hizmetinizdeyiz. SMD, LED Ekran teknolojisinde yaşanan çözünürlük problemini çözüme ulaştıran SMD teknolojisi ile MLO-P3 LED Ekran 1.65m'den başlayan izleme mesafelerine sahip oluyorsunuz.

  Ancak özellikle DIş Mekalnlarda ve 10mm Pixel aralığında kullnaılan SMD 5050 Kapsulasyanunun dışmeknda güneş ığışı altında koruyucu tabakasının defarme olarak matlaştığı bilfirilmiştir. BUu sebeple bu konuyu göza ardı etmemenizi hatrılatmak isteriz.

  Led Ekran'da Gösterim

  HDMI Girişli Video İşlemci

  Led ekranlar bilgisayar kontrollü çalışmaktadır. Bilgisayarınıza takılan özel bir kontrol kartı ile erkan kontrolü sağlanır. Uzaktan kontrol için ayrı bir ünite satın alınması gerekmektedir.

  Led ekranda opsiyonel olarak ilave edilen Video İşlemci ile Canlı Yayın için Kamera, DVD, VCD, gibi donanımları bağlayarak gösterimler yapabilirsiniz.

  LED Ekran Görüş Mesafesi

  Kendiniz Hesaplayın

  UDış mekan Led ekranlar her türlü dış hava şartlarında çalışmak üzere tasarlanmışlardır. Yüksek ışımanın istendiği, sıcaklık değişimlerinin önemli olduğu, rüzgar ve nem faktörlerinin etkili olduğu her ortamda çalışırlar. Led ekranların görüş mesafeleri sanal pitch mesafesi ve toplam alanına bağlıdır.

  Minimum görüş mesafesi için formül;
  (Gerçek Pixel Mesafesi/2 * 1.1) m'dir.
  Maksimum görüş mesafesi için formül;
  (Toplam Ekran Alanı x 9,5) m'dir.

  Örnek: 10 Pixel aralıklı ve 2.880 mm x 1.920 mm boyutlu bir ekranın;
  Minimum görüş mesafesi 10/2 x 1.1 = 5.5 mt'dir.
  Maksimum görüş mesafesi 2.880 x 1.920 x 9.5 = 52.531 mt'dir.

  LED Ekran'ın Avantajları

  Teknolojik Avantajlar

  Zamur Teksil için özel tasarlanmış ince montaj derinliğine sahip (Sadece 19cm) MLO-P12 Led Ekranı firma yetkililerine teslim edilmiştir.

 • İsteğe bağlı ekran boyutu (1-75.000 Metrekare )
 • Düşük çalışma gerilimi (1.5-2.5 V)
 • Düşük çalışma akımı (10-50 mA)
 • Uzun Ömür. (Ortalama 100.000 saat)
 • Darbeye ve titreşime karşı dayanıklı
 • İklim şartlarına dayanıklı
 • Cevap verme zamanı çok kısadır.(4.200Hz-9.000Hz)
 • Anahtarlama zamanı 20ns dir
 • Kullanım amacına uygun olarak farklı kapsulasyonlarda üretilebilir.