LED

Ekranın en önemli parçasıdır.

LED ekran ömrü için kilit önem taşır. Ayrıca LED'lerin kapsülasyon yapısında LED ekran kalitesi için de çok önemlidir. Örneğin LED Ekranın yatay ve dikey görüş açısı tamamen kapsulasyon ile ilgilidir. PLS LED, yüksek kalite orijinal marka yeni LED'ler kullanır. Parlaklık, renk ve dalga boyu, olması gereken tüm forma ve standartlara sahiptir. Parlak, keskin ve doğal renkler garanti altındadır.

PCB

Printed Circuid Board

Tüm LED'ler, Sürücü Entegreler, Kondansatörler, Dirençler PCB üzerinde bulunur. Saydığımız tüm devre elemanlarının bağlantısını sağlayan PCB, LED ekran kalitesini belirleyen kriterlerden biridir. Yüksek iletlenlikte olmalı, bağlantı noktalarında direnç göstermemeli ve alüminyumdan üretilmiş olmalıdır. Mutlaka nemden etkilenmemesi için verniklenmiş olmalıdır.

Güç Ünitesi

Power Supply

Güç Kaynağı LED Ekranın en önemli parçasıdır. Ekranlarımızda Meanwell, AC Bell ve Meiwei marka güç uniteleri kullanılır. Giriş gerilimi ne olursa olsun çıkış devresi ilk kontrolden sonra optik olarak tetiklendiği için asla yüksek ve ani voltaj değişiklikleri sisteme zarar vermez. Üzerindeki termeostatik fanlar sadece gerektiğinde devereye girer. Doğal olarak daha az enerji ve CO₂salınımı demektir.

Sürücü Entegre

Drive IC ( Drive Integrated Circuit )

Sürücü Entegre Devreler LED Ekranda; tazeleme frekansı, gri seviyesi, LED’lerin gerilimlerini ve verilerini kontrol ederler. Kaliteli bir ekranın vazgeçilmez birimidir. Çevre koruma bilinciyle, PLS LED, MLPD™ ile enerji ve ve maliyet tasarrufu getiriyor. Dünya çapında yükselen elektrik ücretleri ve buna bağlı enerji tasarrufu ihtiyacı, yeni teknolojilerimiz ile tercih edilen bir LED Ekran çözümü sunuyor.

Kontrol Sistemi

MCS (Mega Control System)

LED Ekranı yüksek tazleme frekanslarında çalıştırmak, stabilitesini kontrol etmek, donanım çalışma parametrelerini denetlemek ve görsel aktarımı için kullanılırlar. Diğer sistem elemanlarınız ne denli güçlü olursa olsunlar onları maksimum kapasite ile çalııştıracak olan kontrol sistemidir. Kullandığımız kontrol sisitemi; tek tek tüm ledleri denetler. Bu sayede 9.000Hz gibi tazeleme frekanslarına ulaşabilirisiniz. Böylelikle konser yada direkt video bağlantısı için yatay tarama boşlukları olmayan eklranınızın keyfini yaşarsınız.

Manyetik Koruma

Anti-Magnetic Shield

Tüm kablolar anti-manyetik koruma parçaları ile donatılmıştır. Bu sayede dışarıdan gelen frekanslardan etkilenmeyeceği gibi kendisi de gereksiz ve istenmeyen salınımlar üretmeyecektir. Her biri LED ekran kalitesi için çok önemlidir. Yukarıda belirtilen ana yapı elemanlarının haricinde; kelepçeler, su geçirmez silikon contalar, kablolar, kilitli kablo bağlayıcılar, nakliye ambalajları, ametal vidalar.

Kabinet

Elekrostatik Siyah Boyalı

Elekrostatik siyah boyalı, proje bazında özel olarak tasarlanmış, CNC kesimi, boşaltma, delim, caka ve kaynak işleri özel ebatlarda yapılmış alüminyumdan imal edilmiştir. • ISO 9001: 2000 kriterlerine göre imalatın tüm aşamalarında testler yapılmakta olup imalat sonrası 72 saat test süresi vardır. • Son testten önce sızdırmazlığa karşı “Havuz” testi uygulanmaktadır.

Enerji tasarrufu

Düşük İşletme Maliyeti

PLS LED yeni teknolojiler MLPD™ (PLS LED Precision Drive) ile , LED Ekran güç tüketiminin yanı sıra karbon emisyonlarını azaltmak için; düşük sürme voltaj (0.2V) özellikleri, enerji tasarrufu ve çevre koruma eğilime yanıt olarak, ilk düşük güç tüketimi 16-bit LED ekran sürücüsünü kullanmayı başlattı.

Çevre koruma bilinciyle, PLS LED, MLPD™ ile enerji ve ve maliyet tasarrufu getiriyor. Dünya çapında yükselen elektrik ücretleri ve buna bağlı enerji tasarrufu ihtiyacı, yeni teknolojilerimiz ile tercih edilen bir LED Ekran çözümü sunuyor.

Yeni nesil LED Ekranlarımız ile, LED Ekran modülleri daha az güç, dolayısı ile daha az ısı buna bağlı olarak da daha az egzost fanı ihtiyacı ile çalışır. LED Ekranın çalışması sırasında ısıyı, güç ihtiyacını ve manyetik gürültüyü azaltmak gerekir. Bu nedenle, MLPD™ özellikle İç Mekan uygulamaları için eşsiz bir çözümdür. Düşük sürme gerilimi ile (0.2V) daha az enerji tüketir, daha az ısınır. Bunun sonucu olarak tüm LED Ekranlarımız çok daha uzun ömürlüdür.

MLPD™ Teknolojisi, aynı zamanda renk doğruluğu ve mevcut görsel bütünlüğü geliştirmek için tasarlanmıştır. Renk kanalları arasında zaman kaybı yaşamazksızın ve geri dönüş gecikmesinde yaşanan akımı önleyerek EMI parazitini azaltır.

ML-OP20 100m² LED Ekran; Günde12 saat ve 365 gün çalışması esas alınarak hazırlanmıştır.

Geleneksel LED Ekran :52.745 TL/YIL
Yeni Nesil LED Ekran :34.250 TL/YIL

Özel Çözümler

Sadece Hayal Edin ve İsteyin

Stadyum Ekran Çözümleri:
PLS LED’in Spor Stadyumlarındaki başarısının anahtarı; tartışılamaz ve kıyaslanamaz ürün kalitesi, devrimsel teknolojik yeniliklere sahip olması ve tabi ki; kalite geleneğimiz olan MCS kontrol sistemine sahip olmasıdır. Kullanılan yazılımı ele alacak olursak; Kontrol kolaylığı, içerik zenginliği, hızlı oluşu, basit ve özelleştirilebilir olması, esneklik temel alınarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak özel gereksinimleri karşılayabilecek şekilde kişiselleştirebilme özelliğine sahiptir. Yazılım temel ilkesi basitlik ve esnekliktir. Bu sayede ne istiyorsanız nasıl istiyorsanız öyle kontrol edebilirsiniz. Kullanımı son derece kolaydır. İster reklam görselleri ister videolar, yayın akışına müdahale etmek neredeyse çocuk oyuncağı kadar basittir.

Mimari Ekran Çözümleri
Binanızın fiziki yapısına uygun, işlevsel, özel tasarım ve uygulama teknikleri kullanılarak, estetik mekanlar yaratmanıza izin verir. Mimari yapıya %100 uyumlu iç ve dış bükey, transparan ve zeminde kullanabileceğiniz her ihtiyacınıza uygun bir çözüm mutlaka vardır.

Zemin Ekran Çözümleri
Zemin LED ekranlarımız mekanlara yepyeni boyutlar kazandırıyor. Bu sayede işletme atmosferinizi görsel bir şova dönüştütmeniz mümkün. PLS LED MLF-P serisi ekranlarımız, sağlam ve dayanıklı alüminyum alaşım malzemeden üretilmiştir. Reçine maskesi ile kaplanmış son derece dayanıklıdır. IP65 koruma standardı ile suya ve toza karşı tam koruma sağlar. Modüler yapısı, kolay montaj ve bakım için çok elverişlidir. Şaşırtıcı performansı ile, dans pistlerinde, zemin süslemelerinde ve eğlence mekanlarının zeminlerinde kullanabilirsiniz.

Toplam Kalite

"Kaliteye ve Size Verilmiş Sözümüz Var."

Biz söylemesek bile, ürünlerimizin kalitesi size gerekli olan her şeyi söyleyecektir. Çünkü kalite, yapılabilecek her türlü reklamdan daha efektiftir. Kalite, firmamızın vazgeçemeyeceği ilkelerin başında gelmektedir. Biz, müşterilerimizin her şeyden önce kaliteli ürün ve kaliteli hizmeti hak ettiklerine inanırız ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürürüz. Biz yola çıkarken aklımızda tek bir şey vardı; Türkiye’deki LED ekran kullanıcılarına kaliteli hizmet ve ürünleri sağlayabilmek. Kuruluşumuzdan bugüne dek bu doğrultuda çalışmaya devam ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.

 

Sonuç Olarak;
İlk hafta sonunda; Ekranınızda çalışmayan Pixel (Dead Pixel) olmasını istemiyorsanız.
İlk aydan sonra; kabloların, konektörlerin özelliklerini yitirmesini istemiyorsanız.
İkinci aydan sonra PCB'lerinizin paslanmasını istemiyorsanız.
Üçüncü aydan sonra; kabin ve modül contalarınızın su geçirmesini istemiyorsanız.
Dördüncü aydan sonra; Güç kaynağı ve soğutma fanları sorunu yaşamak istemiyorsanız.
Beşinci aydan sonra; stabil çalışmadığını görmek istemiyorsanız.
"En iyi, En Yeni Teknoloji" kullanmak istiyoırsanız
Tüm Ekranlarınızı tek bir kontrol noktasından yönetmek istiyorsanız.
Tahminlere dayalı değil, bilimsel cevaplar almak istiyorsanız.
Acil durumlarda hızlı müdahale istiyorsanız
7/24 Hizmet anlayışı doğal beklentiniz ise
Düzenli takip ve bakım istiyorsanız
Yazılım güncellemelerine düzenli olarak sahip olmak istiyorsanız
Doğru yerdesiniz.